22 січня – День Соборності України!

23 січня 2017 року В Бердичівському медичному коледжі було проведено відкриту виховну годину на тему « 22 січня – День Соборності України», приурочену 98 річниці підписання Акту Злуки УНР і ЗУНР.

Студенти 25 м групи і їх куратор Мішайлова В.О. висвітлили історичні сторінки в житті нашої країни, які призвели до об’єднання українських земель 22 січня 1919 року. Студенти Лось Анжела та Карчевська Валерія повідомили: «Сьогодні День Соборності України – свято рідного краю, свято нашої держави. Ми пишаємося, що ми – українці, а наша Вітчизна – Україна, земля, дорога та мила серцю для кожного із нас. Чудова, багата, мальовнича земля – це наша славна Україна! Тут жили наші діди і прадіди, тут живуть наші батьки, тут корінь давнього роду українського, що сягає сивої давнини» .

1

2

Студенти Романюк Тетяна, Іващук Світлана та Костюченко Анастасія відмітила, що утвердження територіальної цілісності держави, консолідація усіх громадян України, зміцнення єдності її регіонів завжди були і будуть основними та невідкладними завданнями сучасного державотворення.

Кожен з учасників заходу та усі присутні ще раз переконалися у важливості січневих подій 1919 року, адже злилися століттями відірвані одна від одної частини єдиної України. Відбулося об‘єднання українських земель, а разом з тим – українських традицій, звичаїв, мови, що мало велике історичне значення для українського народу.

Так, спираючись на заповітні мрії і широке волевиявлення обох частин українства, враховуючи об’єктивні історичні, політичні, духовні, правові сторони цього тривалого й болісного процесу, постала єдина соборна Українська держава.

Сьогодні, після двох десятків років Незалежності, проблема Соборності України є, на жаль, не менш актуальною. Хоча й існують культурні та ментальні відмінності між українцями Сходу й Заходу, однак завжди наші

співвітчизники прагнули єдності. Акт возз’єднання УНР та ЗУНР – історичний факт, який показав безсилля будь-яких спроб роз’єднати український народ, протиставити українців один одному.

Студенти перейнялися підготовкою до проведення заходу, тому, окрім повідомлень історичних фактів, з відчуттям гордості за свій народ підготували хвилюючі віршовані рядки (Солопій Ірина – 45 м група, Яна Мацвейко – 22 ф група, Людмила Каташинська –  22 ф група), пісні про Україну та танцювальний номер.3 4

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *