1 жовтня – Міжнародний день людей похилого віку

Людська осінь, як і природа, буває різною. В одних вона палахкотить розмаїттям барв, у інших – тихим бабиним літом, у третіх – суцільним присмерком, а то й нудьгою, яка пливе у прірву безнадії.
1 жовтня весь світ відзначає Міжнародний день людей похилого віку ‒ свято, яке покликане звернути увагу всього людства на потреби старшого покоління. Повага до старших ‒ одна з головних цінностей людської моралі. Студенти 31 Ф групи КВНЗ «Бердичівський медичний коледж» Житомирської обласної ради провели лекторій, який присвячений Міжнародному дню людей похилого віку, адже вони розуміють, що турбота про громадян похилого віку, ветеранів та інвалідів необхідна кожної хвилини не як відзначення святкової дати, а як повага до людей, які своєю багаторічною працею заслужили на глибоку пошану нащадків.
День літньої людини для всіх нас – особливе свято. З дитинства ми вбираємо від людей старшого покоління народні традиції і мудрість, основи культури і рідної мови.
А ще студенти відкрили одну із таємниць медичного дослідження, яке провів спеціаліст з хвороби Альцгеймера Джонатан Лапук. Він виявив, що турбота про онуків запобігає зниженню когнітивних функцій у літніх людей і зменшує ризик важких захворювань, пов’язаних з короткочасною і довготривалою пам’яттю. Оскільки час, проведений з дітьми, вимагає у дорослих підвищеної уваги, концентрації і ясності розуму, також постійної фізичної активності, це допомагає старшим людям постійно залишатися у чудовій фізичній та розумовій формі. Звісно, за умови здорового харчування та якісного відпочинку. Так, від такого спілкування дітлахи отримують багато любові й досвіду, а бабусі й дідусі – можливість довше залишатися активними та здоровими.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *